Yhteystiedot

Ulla Lampinen
Pyykkitie 10 A
28330 Pori
p.040-5245 840
ulla.lampinen@pp1.inet.fi

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:24821 kpl
Share |

Linkit

Suomi   
    
Suomen Kalligrafiayhdisty www.kalligrafia.org 
Exlibris Aboensis www.exl.fi 
    
Tempera, taiteilijatarvikkeita www.tempera.com 
Sinelli, taiteilijatarvikkeita www.sinelli.fi 
Galleria Räikkälä, taiteilijatarvikkeita www.taideraikkala.com 
Kalliolan kansalaisopisto www.kalliola.com 
SAMK / Kankaanpään kuvataideyksikkö www.samk.fi/taydennyskoulutus 
Kansalais- ja työväenopistojen liitto www.ktol.fi 
    

Maarit Ali-Marttila-Olkkola

Maire Haapimaa                      

 

http://personal.inet.fi/koti/kalligrafimaarit

www.mairehaapimaa.com

 

Pirkko Kallela

 

 www.kalligrafia.fi

 

Veiko Kespersaks

 

http://www.calligraphy-lettering.com

 

Päivi Pärssinen

 

www.pikkusitomokirjanen.fi

 

Teija Tiilimäki

 

http://www.taitajat.fi/tt/index.html

 
    

Helsingin yliopiston kirjasto

 

www.lib.helsinki.fi/nayttelyt/kirjaimistot/

 
    
   

 

Ulkomaat

 

Roehamptonin yliopisto www.roehampton.ac.uk 
Charlie Perkins / kirjoja www.calligraphity.com 
The Society of Scribes and Illuminators www.calligraphityonline.org 
Edward Johnston Säätiö www.ejf.org.uk 
The Calligraphy & Lettering Arts Society www.clas.co.uk 
The Letter Exchange www.letterexchange.com 
Gaynor Goffe / Tom Perkins www.gaynorgoffe-calligraphy.co.uk 
The Cardozo Kindersley Workshop www.kidersleyworkshop.co.uk 
Automaattikyniä www.automaticpens.co.uk 
Stephen Raw www.stephenraw.com 
    
Kalligrafiahakemisto www.cynscribe.com 
Kalligrafiska Kretsen, Ruotsi www.kalligrafi.net 
Marie Fredriksson www.kalligrafi.com 
Saksan Kalligrafiayhdistys www.arsscribendi.de 
Kalligrafie www.schriftkunst.de 
Kalligraphie www.schreibereien.de 

Sveitsin Kalligrafiayhdistys

 

 www.swiss-kalligraphie.ch

 
Annikki Rigendinger www.annikki.ch 
Skriotprium  www.skriptorium.at 
 www.freehandwriting.net 
Viro: Association of Designer Bookbinders www.scriptamanent.ee 
Denis Brown www.quillskill.com 
Brody Neuenschwander www.bnart.be 
Jean Larcher www.larchercalligraphy.com 
Katharina Pieper www.schrift-kunst.de 
Monica Dengo www.monicadengo.com 
Karin Bauer www.bauer-kalligrafie.de 
Mary Koperdraat www.kalligrafie.nl 
Kalligrafialinkkejä www.2link.be 
    
Muita linkkejä http://mathstat.carleton.ca/~amingare/callearn.html#2 
  http://www.calligraphy.org/ 
    
    
Amerikka   
    
Letter Arts Review and Bound & Lettered www.johnnealbooks.com 
The Saint John's Bible www.saintjohnsbible.org 
Calligraphy Centre www.calligraphycentre.com  
The Association for the Calligraphic Arts www.calligraphicarts.org 
The Washington Calligraphers Guild www.calligraphersguild.org 
Thomas Ingmire  www.thomasingmire.com 
The Ornamental Penmanship www.zanerian.com 
The Calligrapher's Resource Database www.calligraphystudio.com/database 
The Friends of Calligraphy www.friendsofcalligraphy.org  
Julian Waters www.waterslettering.com  
John Stevens www.johnstevensdesign.com  
John Burns www.johnburnslettering.com 
Diane Von Arx www.dianevonarx.com 
Sweet Represents www.sweetreps.com 
Christopher Calderhead www.calderhead.org  
Claude Dieterich A.  www.claudedieterich.com 
Melissa Dinwittie Designworks  www.mddesignworks.com 
Cari Ferraro www.proseandletters.com 
Chris K. Foster www.letterdesign.com 
Linda P. Hancock www.lindaphancock.com 
Sherrie Lovler www.inkmonkey.com 
Teri Martin Designs www.terimartin.com 
Words of a Feather www.wordsofaweather.com 
Brenda Walton www.brendawalton.com 
Martin Jackson www.martinjacksoncalligraphy.com  
Rob Leuschke www.alfabytes.com 
    
Calligraphy Directory www.cynscribe.com 
Arte Caligrafico Argentino www.caligrafia.com.ar 
Australian Society of Calligraphers www.australiansocietyofcalligraphers.com.au 
Japan Alpha Studio www.alpha-studio.com 
The Calligraphers New Zealand www.calligraphy.com.nz 
Dave Wood Calligraphy Art Gallery www.davewood.com au 
Mexico Kimera Caligrafia www.kimeracaligrafia.com 
    
Muita linkkejä (other links)   
    
Finland Helsinki www.helsinki.fi 
Public Services in Finland  www.suomi.fi 
The Finnish National Gallery www.fng.fi 
    
The Art Museum of Estonia www.ekm.ee 
National Library of Estonia www.nlib.ee 
Old Books www.raamatukoi.ee 
Old Books www.oldbooks.ee 
British Library www.bl.uk 
Victoria and Albert Museum www.vam.ac.uk 
The Memorial arts Charity www.memorialartscharity.org.uk 
Lettering Tours of Rome www.abdn.ac.uk/bestiary 
English Handwriting 1500-1700 www.english.cam.ac.uk/ceres/ehoc 
The Humbul Humanities Hub www.humbul.ac.uk 
The University of Birmingham www.english.bham.ac.uk 
National Handwriting Association www.nha-handwriting.org.uk 
The Abbey Studio www.theabbeystudio.com 
    
Monipuolisia muita hakemistoja (Comprehensive directories)   
    
Arts www.arts5.com 
Artists and Painters www.paintergallery.com 
Web Directory www.lookdirectory.com 
Shopping Directory www.shopping5.com